Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych? | Sprawne SEO

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?  

Zanim napiszę o tym – ile kosztuje pozycjonowanie? Odpowiem krótko na kilka pytań…

 

co to jest pozycjonowanie (seo)

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie (ang. search engine optimization, SEO) – najprościej rzecz ujmując to budowanie optymalizowanie naszej strony w taki sposób, by znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Jest to zespół różnych czynników, które wpływają na atrakcyjność strony. Pozycjonowanie stron zawsze łączy się z działaniami SEO, a na odpowiednie pozycjonowanie strony wpływa wiele czynników. Google twierdzi że jest ich ponad 200.

 

Jak działa wyszukiwarka internetowa?

Upraszczając pierwsze wyszukiwarki internetowe były oparte są na frazach, czyli tym co wpisują użytkownicy w trakcie wyszukiwania stron. Każda wyszukiwarka generuje listę zaindeksowanych stron internetowych, które najlepiej pasują do wyszukiwanej treści. Jeśli np. będziemy wyszukiwali najlepsze hotele w Gdańsku, w wyszukiwarce wpiszemy frazę: najlepsze hotele Gdańsk. Wtedy teoretycznie wyszukiwarka w pierwszej kolejności pokaże strony, w których „użyto dużej ilości tej frazy” czyli te zoptymalizowane pod tą frazę. Wiele osób sądzi, że pozycja strony zależna jest od jej jakości. Nic bardziej mylnego. Wyszukiwarki posiadają w sobie algorytm, który w trakcie naszego wyszukiwania oblicza ilość użytych w treści fraz kluczowych, by znaleźć dla nas najlepiej dopasowaną stronę z treścią, której szukamy. (Więcej na temat jak działały wyszukiwarki pisałem w tym wpisie – „Historia wyszukiwarek internetowych”) Obecnie algorytmy wyszukiwarek są o wiele bardziej skomplikowane i opierają się nie tylko na słowach kluczowych. Nikt nie jest w stanie poznać dokładnie skomplikowanych reguł matematycznych które kierują funkcjonowanie Google oraz innych wyszukiwarek. Seowcy mogą jedynie stawiać hipotezy w oparciu o swoje testy oraz eksperymenty na temat działania danej wyszukiwarki. Niemniej jednak obecnie główne czynniki działania wyszukiwarki, które wpływają na widoczność strony i pozycjonowanie można podzielić na dwa podstawowe działy: on page factors – czynniki wewnętrzne strony oraz off page factors – czynniki zewnętrzne dla strony.

Wyniki wyszukiwania dzieli się na wyniki darmowe – organiczne, oraz płatne reklamy Google Ads tzw. linki sponsorowane, które znajdują się często na samej górze listy wyszukiwania.

 

SEO = SEM?

SEM-SEO-PPC

źródło eactive – wiemy jak

SEM (Search Engine Marketing) jest to marketing wyszukiwarkach, którego celem jest zwiększenie ruchu stronie. Łączy w sobie działania SEO oraz reklamy płatnej, wraz z pozycjonowaniem. SEM powinno być prowadzone w taki sposób, aby strona mogła łączyć w sobie nie tylko unikalną treść, ale również być dopasowana do najczęstszych interesujących nas wyszukiwań. Czyli powinna kierować na stronę nie tyle ogólny ruch lecz odwiedzających rzeczywiście zainteresowanych naszymi usługami lub produktami.

 

Czym zajmuje się pozycjonowanie i optymalizacja?

Pozycjonowanie i optymalizacja ma za zadanie poprawić wszystkie elementy na stronie, które mają bezpośredni wpływa na pozycję strony na liście organicznych wyników wyszukiwania. Przede wszystkim łączy się z zarządzaniem treścią strony, ale również jej wyglądem, czy technicznymi danymi. W pozycjonowaniu strony ważny jest zarówno odpowiedni kod HTML, ale także dobrze przygotowane treści na stronę. Powinny być one jak najlepiej zoptymalizowane pod frazy kluczowe, a także muszą być unikalne. Oprócz tych czynników na ich jakość wpływa także merytoryka oraz przejrzystość tekstu. Pod względem technicznym strona powinna szybko się ładować, mieć łatwy dostęp do treści, odpowiednio zbudowane i intuicyjne zakładki. Bardzo ważne jest również przygotowanie strony w wersji mobilnej. Prócz pracy on page – optymalizacji strony która jest wstępem do późniejszego pozycjonowania, bardzo ważne są działania off page – poza stroną czyli linkowanie, pozyskiwanie zewnętrznych odnośników do naszej witryny tzw. Link building. Odpowiednia i przemyślan strategia budowy profilu linków jest kluczem do sukcesu. Tak linki są nadal istotnym czynnikiem rankingowym.

 

Pozycjonowanie strony – jak ważna jest treść? 

Na stronie internetowej równie istotna jest jej treść. Pozycjonowanie stron rozpoczyna się m.in. od tworzenia unikalnych treści, które mają odpowiednie zagęszczenie słów kluczowych, czyli fraz, które nas interesują i są najczęściej wyszukiwane. W znalezieniu odpowiednich słów kluczowych pomocne są takie narzędzia jak m.in Planer Słów Kluczowych Google, Narzędzie Ubersuggest lub Keyword.io . Dzięki odpowiedniej optymalizacji treści pod interesujące nas frazy kluczowe nasza strona jest wyświetlana wyżej w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo treść powinna być odpowiednio zbudowana podzielona na tytuły, podtytuły nagłówki itd., by wynikały z niej przydatne informacje, a nie same słowa kluczowe ubrane w zdania. Nie bez znaczenia jest systematyczne tworzenie nowych „unikalnych treści” – dodawanie nowych artykułów i odświeżanie wpisów na pewno pomoże w budowaniu widoczności strony w wyszukiwarkach.

Pozycjonowanie to proces długofalowy gdzie systematycznie należy wykonywać pewne czynności. Pamiętajmy, że stronę pozycjonowaną należy cyklicznie monitorować i optymalizować. Frazy kluczowe i intencje użytkowników wciąż się zmieniają, dlatego potrzebą jest tworzenie nowych danych i treści. Aby utrzymać ruch na stronie należy na bieżąco aktualizować informacje oraz zadbać już nie od strony SEO ale bardziej UX o jej nowoczesny i przejrzysty wygląd oraz intuicyjną obsługę.

 

 

pozycjonowanie dlaczego tyle kosztuje Czy można pozycjonować za 200 zł?

Pozycjonowanie cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza że reklamuje się je jako niezawodny środek do osiągnięcia sukcesu w sieci. Duża popularność pozycjonowania powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu usługi. Ma to także wpływ na koszty, niejednokrotnie można się natknąć na „super oferty” zachęcające niskimi cenami, a do tego gwarancją uzyskania określonych pozycji. Dla wielu osób brzmi to bardzo kusząco, zwłaszcza jeśli porównają one ofertę konkurentów. I pojawia się wtedy pytanie, po co trzeba płacić kilka tysięcy, skoro można to samo mieć za dwieście złotych? Tyle że oszczędności będą w takim przypadku bardzo pozorne. W pozycjonowaniu tak samo, jak we wszystkich innych obszarach, niskie ceny oznaczają po prostu niską jakość. W tytułowej cenie być może otrzyma się pewną ilość linków z przypadkowych serwisów, bo przecież na szczegółowe opracowanie ich profilu nie będzie czasu. Na pewno nie będzie optymalizacji, bowiem to także wymaga sporo pracy, a także profesjonalnie przygotowanych, merytorycznych artykułów. Nawet jeśli na chwilę uda się osiągnąć planowane pozycje, to ich efekty będą najprawdopodobniej krótkotrwałe. A dodatkowo takie działania mogą się zakończyć nałożeniem różnych kar przez Google, z których wyjście może kosztować znacznie więcej, niż się zaoszczędziło. Przy niskich budżetach firmy często stosują różne niedozwolone metody (Black Hat SEO), a to prosta droga do różnych problemów.  

 

Co wpływa na cenę pozycjonowania?

Cena pozycjonowania nie może być niska przede wszystkim dlatego, że jego dobre wykonanie po prostu zajmuje dużo czasu. Nie ma możliwości skonstruowania jednego, uniwersalnego cennika, gdyż każdy przypadek jest inny i dobre firmy podchodzą indywidualnie do wycen. Już na początku należy dokładnie przyglądnąć się jakości samego serwisu pod kątem optymalizacji. Niekiedy do wykonania będą jedynie niewielkie poprawki, a niekiedy trzeba będzie mocno wszystko przebudować. Przy wycenie bierze się też pod uwagę branżę, w której działa dana firma, a także dotychczasową historię wykonywanych działań marketingowych. Kolejny istotny czynnik to ilość fraz, nad którymi dana firma ma pracować. Rozbudowane serwisy mogą ich mieć naprawdę sporą ilość, a nad każdej z nich trzeba będzie przecież poświęcić “chwilę”. Dodatkowo każda fraza ma określoną konkurencyjność. Jeśli trzeba się będzie zająć tymi najpopularniejszymi, to na pewno będzie potrzebne włożenie w to więcej czasu i wysiłku. A to wszystko będzie miało przełożenie na wysokość opłat ponoszonych przez klienta. Niektóre firmy przy wycenie zwracają uwagę także na ilość zwracanych przez wyszukiwarkę wyników, choć nie zdarza się to często.

 

Popularne modele rozliczania SEO.

Firmy SEO stosują różne metody rozliczania się z prac pozycjonerskich, dzięki czemu można dobrać najlepszy do swoich potrzeb i oczekiwań. Najbardziej popularne to:

 

— Abonament miesięczny w pozycjonowaniu stron.

W tym modelu klient ponosi stałą, ustaloną wcześniej stawkę, w ramach której prowadzone są wszystkie działania. Wysokość takiej opłaty uzależniona jest od branży i jej konkurencyjności w Google, przeważnie będzie to od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Ryczałt jest wygodnym rozwiązaniem dla firm z dużą ilością zróżnicowanych fraz, w tym modelu firma pozycjonerska może prowadzić szerokie działania bez skupiania się na wybranych hasłach. Dla klienta wadą jest to, że opłaty ponosi od samego początku także w okresie, kiedy nie widać żadnych rezultatów.

 — Pozycjonowanie model rozliczeń “Płatność za frazy (efekt)”.

Wielu klientów woli płacić dopiero wtedy, gdy zobaczą określone efekty. W ich przypadku dobrym rozwiązaniem wydaje się model płacenia za frazy, w którym opłaty ponoszone są wyłącznie wtedy, gdy dane frazy pojawiły się na określonych miejscach w wynikach wyszukiwania, najczęściej na pierwszej stronie (TOP10). Pozycje poszczególnych fraz są codziennie monitorowane i na podstawie tego wyznaczana jest wysokość końcowej opłaty. Natomiast czy to jest dobre rozwiązanie? Otóż nie! Osobiście odradzam ten model rozliczeń. Wiele szanujących się, poważnych agencji SEO od niego odchodzi. Dlaczego? Odsyłam do artykułów: Piotra Cichosza oraz Mariusza Kołacz (Pozycjonowanie za efekt — przemilczane fakty). Rozliczenie za efekt to mit. Nie ma na polskim rynku żadnego innego fachu, który utrzymywałby się dzięki płatnościom za efekt.

— Płatność za ruch w pozycjonowaniu stron internetowych.

W przypadku dużych serwisów i portali często najlepszym rozwiązaniem jest rozliczanie się za ruch. W takim przypadku klienci będą ponosili wyłącznie koszty związane z ilością użytkowników, którzy odwiedzili ich stronę w ustalonym okresie. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza w przypadku serwisów o dużym zróżnicowaniu treści czy produktów, co miałoby przełożenie na ilość fraz.

 

Pozycjonowanie to inwestycja długoterminowa. 

To proces, w którym cyklicznie należy wykonywać pewne czynności. A te wymagają wiele czasu i ogromnego zaangażowania ze strony pozycjonera czy agencji seo. Dlatego dobrego, skutecznego pozycjonowania nie dostaniemy za przykładowe 200 zł! Płacimy nie tylko za czas poświęcony dla konkretnej strony ale także za wiedzę i doświadczenie specjalisty.

Pozycjonowanie stron internetowych - Sprawne SEO

 

Zobacz również pozostałe wpisy

 • Profil linkówJak zbudować dobry profil linków? Ostatnie kilka lat przyniosło ogromne zmiany, jeśli chodzi o podejście do pozycjonowania. Zmiany te objęły kilka obszarów, stawiając przed branżą zupełnie nowe wyzwania. Przede […]
 • Fraza kluczowa i jej rola w pozycjonowaniu stron internetowychFraza kluczowa i jej rola w pozycjonowaniu stron internetowych Każdy właściciel strony internetowej chce, aby była ona widoczna i łatwa do znalezienia przez odbiorców zainteresowanych określoną tematyką i usługami. Jednakże samo posiadanie […]
 • Pozycjonowanie filmów na YouTube w 2019 rokuPozycjonowanie filmów na YouTube Pozycjonowanie na YouTube – 12 czynników, które musisz wziąć pod uwagę + porady Nie ma obecnie popularniejszego miejsca z filmami od YouTube - każdego dnia z jego zasobów korzystają […]
 • Strategia seo i pozycjonowaniaNa czym polega skuteczna strategia SEO? Na czym polega skuteczna strategia SEO. Strategia SEO powinna obejmować różne obszary działalności strony. Pozycjonowanie, a także SEO musi zostać osadzone w konkretnych realiach, a cała […]
 • Marketing szeptany – jak przeprowadzić skuteczną kampanię?Marketing szeptany – jak przeprowadzić skuteczną kampanię? Skuteczny marketing szeptany. Wielu świadomych konsumentów uważa, że sami podejmują oni decyzje zakupowe, i nie mają na nie wpływu emitowane reklamy. Jednocześnie te same osoby bardzo […]
 • Jak optymalizować stronę pod urządzenia mobilne?Jak optymalizować stronę pod urządzenia mobilne? Planując utworzenie czy przebudowę strony internetowej trzeba pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Jedną z najważniejszych jest zapewnienie poprawnego wyświetlania na urządzeniach […]
 • Persona marketingowa, kim jest i jakie ma znaczenie w content marketingu?Persona marketingowa, kim jest i jakie ma znaczenie w content marketingu? Persona w content marketingu Jedną z podstaw content marketingu jest określenie persony marketingowej. Decydując się na wprowadzenie content marketingu w swojej firmie, przede […]
 • Kanibalizacja słów kluczowychKanibalizacja słów kluczowych Kanibalizacja słów kluczowych - czym jest i jak jej uniknąć? Kanibalizacja słów kluczowych ma miejsce wtedy, gdy wiele podstron serwisu jest zoptymalizowanych pod kątem tej samej frazy. […]
 • Język korzyści i język straty – jak pisać?Język korzyści i język straty – jak pisać? Język korzyści i język straty to jedna z najpopularniejszych technik sprzedażowych, z którą często spotykamy się podczas lektury różnorodnych tekstów. Język korzyści powstał jako naturalna […]
 • Czy warto prowadzić bloga firmowego?Blog firmowy – czy warto go prowadzić? Korzyści płynących z prowadzenia bloga firmowego jest mnóstwo. Począwszy od wpływu na pozycjonowanie, poprzez linkowanie wewnętrzne, na wspieraniu konwersji kończąc. Należy zadbać […]
 • Strona internetowa firmy. 7 powodów dlaczego warto zadbać o miejsce w sieciStrona internetowa firmy. 7 powodów dlaczego warto zadbać o miejsce w sieci Dlaczego warto założyć stronę internetową i dbać o jej rozwój? Poznaj 7 powodów, które przekonają Cię, że nie należy lekceważyć świata online.  Prowadzenie własnej strony internetowej […]
 • Czy można przerwać pozycjonowanie strony? Poznaj 5 powodów dla których pozycjonowanie to proces ciągły.Czy można przerwać pozycjonowanie strony? Poznaj 5 powodów dla których pozycjonowanie to proces ciągły. Czasy kiedy obecność w sieci wymagała jedynie utworzenia strony internetowej bezpowrotnie minęły. Posiadanie własnej witryny nie gwarantuje sukcesu, mierzonego liczbą organicznych wejść na […]
 • 8 sposobów na darmową reklamę w Internecie8 sposobów na darmową reklamę w Internecie Współcześnie marketing internetowy odgrywa wiodącą rolę w promocji marki, spychając z podium marketing tradycyjny (billboardy, plakaty, ulotki itp.). Różnorodność firm działających na […]
 • Pozycjonowanie stron internetowych BiłgorajPozycjonowanie stron internetowych Biłgoraj Pozycjonowanie stron internetowych Biłgoraj Zapraszamy do artykułu na stronie: bilgoraj.com.pl Prowadzisz własną firmę? Posiadasz stronę internetową? Świetnie, to dobra droga, by […]
 • Reklama na Facebooku - warto czy nie ?Reklama na Facebooku — Facebook Ads, warto czy nie ? Facebook Ads, czyli reklama na Facebooku stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Zyskała ona pozytywny rozgłos dzięki atrakcyjnej i przystępnej formie, szybkości uruchomienia oraz […]
 • Historia wyszukiwarek search engineHistoria wyszukiwarek internetowych Internet nie zawsze wyglądał tak samo, od czasu powstania pierwszych stron internetowych zmieniło się w nim bardzo dużo. Na samym początku liczba działających serwisów była niewielka i […]
 • kłamstwa i mity w pozycjonowaniu stronKłamstwa i mity w pozycjonowaniu stron internetowych Największe kłamstwa i mity w pozycjonowaniu. Internet daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o reklamę i promocję, wiele firm w sieci zbudowało dochodowe biznesy. Wymaga jednak zupełnie […]
 • SEO audyt strony internetowej - Sprawne SEOCzym jest audyt stron internetowych? Audyt stron internetowych to bardzo przydatne "narzędzie", które pomoże nam zdiagnozować wszystkie problemy i ocenić czy nasza strona internetowa działa poprawnie. W dobie szybkiego […]
 • Ile kosztuje content marketing?Ile kosztuje content marketing? Pojęcie Content Marketingu na dobre zagościło wśród specjalistów zajmujących się promocją w internecie. Warto zatem wiedzieć, czym ów Content Marketing jest, a także czym nie […]
 • Analiza danych w Google AnalyticsDwa narzędzia Google, które pozwolą nam na sprawdzić ruch na stronie internetowej Google Analytics Google Analytics jest nowoczesnym i darmowym narzędziem internetowym (do 5 mln wejść miesięcznie) udostępnianym przez Google, które służy do analityki internetowej. […]
 • Analiza konkurencji – dlaczego warto?Analiza konkurencji – dlaczego warto? Każdy posiadacz własnej strony internetowej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużego nakładu czasu i pracy wymaga jej prowadzenie. Poświęcając czas i wkładając serce w rozwój strony […]
 • Narzędzia do monitorowania pozycji stron w wynikach wyszukiwaniaNarzędzia do monitorowania pozycji stron w wynikach wyszukiwania Każdy właściciel internetowego serwisu zapewne chce, żeby był on odwiedzany przez jak największą liczbę osób. Będzie to miało przełożenie na liczne korzyści, w tym chociażby zyski ze […]
 • Znaczenie contentu w pozycjonowaniuZnaczenie contentu w pozycjonowaniu Dlaczego wyszukiwarki lubią unikalną treść? Jeszcze kilka lat temu w pozycjonowaniu liczyły się przede wszystkim linki. Jednak algorytmy wyszukiwarek w ostatnim czasie uległy dużym […]
 • ile czasu trwa pozycjonowanieIle potrzeba czasu na wypozycjonowanie strony? Jak długo mam czekać na efekty pozycjonowania? Pozycjonowanie - magiczne słowo, dla wielu właścicieli firm oznaczające lekarstwo na wszelkie problemy związane z promocją i pozyskiwaniem nowych klientów. Bycie na pierwszych […]
 • Co to jest marketing internetowy i na czym polega?Co to jest marketing internetowy i na czym polega? Marketing internetowy, zwany także e-marketingiem lub marketingiem online, to nazwa określająca szereg działań wspierających promocję oraz sprzedaż online. Efektywny e-marketing opiera się […]
 • Link buildingLink building Jak odpowiednio dobrać strategię link buildingu? Jeszcze do niedawna pozycjonowanie opierało się na zdobywaniu linków, im było ich więcej tym lepiej. Nawet jeśli takie linki nie […]
 • Czynniki rankingowe Google 2020Czynniki rankingowe Google Czynniki rankingowe Google   -  Czyli co na wpływ na pozycję strony oraz pozycjonowanie  Poza samym Google nikt tak naprawdę nie wie, co tak naprawdę ma ostateczny wpływ na wyniki […]
 • jak poprawnie skonfigurować Google AnalyticsGoogle Analytics — najczęstsze błędy w konfiguracji O tym, jakie możliwości daje Google Analytics, nie trzeba przekonywać nikogo, kto chociaż trochę interesuje się marketingiem internetowym czy szeroko pojętym SEO. To podstawowe […]
 • Jak wybrać copywritera?Jak wybrać copywritera? Obecnie w internecie coraz bardziej liczy się treść, zarówno jeśli chodzi o strony internetowe przeznaczone dla odbiorców, jak również całą otoczkę związaną z marketingiem i promocją. […]
 • Mobile SEO – na czym polega i dlaczego jest ważneMobile SEO – na czym polega i dlaczego jest ważne Pozycjonowanie i optymalizacja strony pod urządzenia mobilne to ważny aspekt SEO. W dobie, gdy większość użytkowników wyszukuje i trafia na strony internetowe przy pomocy telefonu brak […]
 • usp produktuSkuteczne USP – jak je tworzyć? Skuteczne USP - jak je tworzyć?   USP, czyli Unique Selling Proposition (unikalna propozycja sprzedaży) to wyjątkowa cecha produktu lub usługi. USP jest czymś, co wyróżnia naszą ofertę […]
 • Co to jest mobile first index?Czym jest Mobile First Index? Trochę niepostrzeżenie w ostatnich latach miała miejsce mała rewolucja, jeśli chodzi o korzystanie z internetu. Okazuje się bowiem, że już w roku 2015 liczba wyszukiwań ze smartfonów i […]
 • Czym jest marketing szeptany i jak go wykorzystać?Czym jest marketing szeptany i jak go wykorzystać? Marketing szeptany to jedna z metod marketingowych, która z chęcią jest wykorzystywana przez osoby z branży SEO. Niestety, duża część pozycjonerów nie rozumie tego pojęcia, przez co […]
 • seo trendy 2021, pozycjonowanie w 2021 roku na co zwracać uwagęSEO trendy na 2021 rok. Jak będzie wyglądać pozycjonowanie? Rok 2020 był zaskakujący pod wieloma względami, a zawirowania dotyczyły każdej dziedziny naszego życia. Pandemia miała także znaczący wpływ na branżę marketingu, w tym SEO. Próba […]
 • Web UsabilityWeb usability – dlaczego użyteczność strony jest ważna Kilka sekund - tyle najczęściej potrzebuje nowy użytkownik serwisu internetowego na decyzję, czy chce w nim pozostać, czy jednak będzie szukał dalej potrzebnych mu informacji. Nie jest to […]
 • Pozycjonowanie w Google MapsPozycjonowanie w Google Maps Trudno obecnie prowadzić nowoczesny biznes bez obecności w Google. To właśnie ta wyszukiwarka stała się źródłem informacji dla klientów, a mając tak duży udział na rynku tak naprawdę może […]
 • Pozycjonowanie w 2018Na czym powinni się skupić SEO-wcy w 2018 roku? Jak wiadomo, branża SEO należy do tych, które nieustannie się zmieniają. Zmiany, które nastąpiły w ubiegłym roku, były już wcześniej sygnalizowane przez Google. 2017 zmusił specjalistów do […]
 • Sprawne SEOPozycjonowanie White Hat i Black Hat SEO O tym, jak ważne są działania SEO w prowadzeniu wszelakich działań promocyjnych w sieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pozwalają ono zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, […]
 • Co to jest pozycjonowanie (seo)?Co to jest pozycjonowanie? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie (ang. search engine optimization, SEO) - najprościej rzecz ujmując to budowanie optymalizowanie naszej strony w taki sposób, […]
 • instagram reklamaJak wykorzystać potencjał reklamowy Instagrama? Instagram już od dawna nie jest wyłącznie platformą, na której dzielimy się zdjęciami z codziennego życia. To ogromna marketingowa machina, której potencjał można wykorzystać zarówno […]
 • Content marketingCo to jest content marketing? Content marketingiem nazywamy strategię marketingową polegającą na pozyskiwaniu klientów przy pomocy wartościowej treści. Do tej treści zalicza się przede wszystkim słowo pisane, czyli […]
 • 5 sposobów na skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i zwiększenie sprzedaży5 sposobów na skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i zwiększenie sprzedaży Pozycjonowanie sklepu internetowego w dobie przytłaczającej konkurencji to standard.  O ile nie oferujemy niszowego asortymentu możemy być pewni, że konkurencja na rynku jest wysoka i z […]
 • Wybór odpowiednich słów kluczowych w pozycjonowaniuJak wyszukiwać trafne słowa kluczowe? Analiza słów kluczowych jest jednym z niezbędnych elementów - zarówno kampanii AdWords, jak i działań SEO. By uzyskać pożądane rezultaty, musimy dobrać trafne słowa kluczowe, które w pełni […]
 • Pozycjonowanie vs Google Ads (AdWords)Pozycjonowanie vs Google Ads (AdWords) O tym, jak ważna jest odpowiednia promocja w internecie, wie każdy, kto posiada swoją stronę internetową. Dopracowana grafika, wysoka funkcjonalność czy szeroki wybór produktów nie […]
 • Audyt strony internetowej – wszystko, co musisz wiedziećAudyt strony internetowej – wszystko, co musisz wiedzieć Co to jest audyt strony internetowej?   Audyt strony internetowej to jej niezależna ocena wykonana przez firmę zewnętrzną. Audyt umożliwia wykazanie mocnych i słabych aspektów […]
 • Pozycjonowanie a facebookSEO a Facebook – Czyli wpływ Facebooka na pozycjonowanie Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym, naturalne się więc staje pytanie, czy można go w jakiś sposób wykorzystać w pozycjonowaniu. W pierwszej chwili […]
 • Pozycjonowanie stron one pagePozycjonowanie stron one page Strony internetowe typu one page mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są intuicyjne, łatwe w obsłudze, przeważnie są znacznie szybsze i łatwiejsze w zorganizowaniu. Witryna one page […]
 • Struktura kategorii, a generowanie ruchu na stronieStruktura kategorii, a generowanie ruchu na stronie Struktura kategorii w sklepie internetowym odgrywa kluczową rolę pod kątem łatwości użytkowania i zwiększenia wartości konwersji. Skierowanie ruchu organicznego na kategorie i podkategorie […]
 • Targetowanie w reklamieTargetowanie i grupa docelowa – dlaczego są tak ważne w reklamie internetowej? Targetowanie to jeden z największych plusów, jakie przynosi nam reklama internetowa. Dzięki niemu możemy w sposób precyzyjny, określić do kogo jest kierowana reklama i komu nasze […]
 • Pozycjonowanie long tailPozycjonowanie Long Tail Pozycjonowanie Long Tail - Ostatnie lata to coraz szybsze zmiany w korzystaniu z wyszukiwarek. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto wpisywał więcej niż dwa czy trzy słowa, obecnie coraz […]
 • Pozycjonowanie w 2020 roku. Na co zwracać uwagę?Pozycjonowanie w 2020 roku. Na co zwracać uwagę? Każdy nowy rok to nowe wyzwania dla specjalistów w wielu branżach. Dotyczy to w szczególności szeroko pojętego SEO i pozycjonowania, w których wszystko tak naprawdę jest dostosowywane do […]
 • Pozycjonowanie organiczne – czym jest? Zalety i wady.Pozycjonowanie organiczne – czym jest? Zalety i wady. Pozycjonowanie organiczne strony internetowej w wyszukiwarce Google jest złożonym procesem, polegającym m.in. na rozszerzeniu profilu linków przychodzących, optymalizacji witryny czy […]