Strona internetowa firmy. 7 powodów dlaczego warto zadbać o miejsce w sieci | Sprawne SEO

Strona internetowa firmy. 7 powodów dlaczego warto zadbać o miejsce w sieci

Dlaczego warto założyć stronę internetową i dbać o jej rozwój? Poznaj 7 powodów, które przekonają Cię, że nie należy lekceważyć świata online. 

strona internetowa firmy

Prowadzenie własnej strony internetowej stało się standardem dla każdej firmy, stawiającej sobie za cel ciągły rozwój. Internet daje wiele możliwości do pozyskiwania nowych klientów i zwiększenia popularności marki.

Przystępna i wiarygodna marka   

Strona internetowa umożliwia pozyskiwanie interesujących nas informacji przez całą dobą. Klarowna i jasna oferta zwiększa przystępność firmy i zachęca klienta do skorzystania z jej usług. Ponadto, możliwość odnalezienia informacji na temat marki w dowolnym czasie, a nie tylko w godzinach otwarcia biura lub sklepu, zwiększa szansę na zainteresowanie większego grona klientów. Prowadzenie strony internetowej firmy dodaje wiarygodności. U wielu użytkowników brak strony internetowej wzbudza podejrzenia, co przekłada się na brak zaufania do marki. Badania rynku konsumenckiego jasno wykazują, że ponad 80% klientów sprawdza wizerunek marki w Internecie zanim zdecyduje się na zakup.

 

Promocja firmy

Internet daje wiele możliwości skutecznej promocji marki. Marketing internetowy stopniowo wypiera standardowe odgałęzienia promocyjne i staje się elementarną częścią wszelakich kampanii promocyjnych. Strona internetowa firmy jest jej wizytówką, na której możesz promować swoje usługi za pomocą atrakcyjnych treści zoptymalizowanych pod kątem SEO, newsletteru, akcji promocyjnych czy prowadzenia kanałów mediów społecznościowych. Warto także zainwestować w reklamy Google Ads, umożliwiające w krótkim czasie wypromowanie marki w wyszukiwarce Google. Inną opcją reklamy jest Facebook Ads, który pozwala na bezpłatną lub płatną promocję w mediach społecznościowych. 

Ważnym elementem jest także newsletter, zapewniający bezpośredni kontakt z klientem. Treści zamieszczane w newsletterze powinny być atrakcyjne i wartościowe. Za pomocą newsletteru możesz informować klientów np. o kodach rabatowych, promocjach czy o poszerzeniu asortymentu oferowanych produktów/usług. 

Zobacz: Co to jest content marketing?

Szybka i wygodna komunikacja z klientem

Czas to najcenniejsze, co mamy, dlatego wielu klientów ceni sobie szybką i zrozumiałą komunikację z marką. Strona internetowa firmy i profile w mediach społecznościowych umożliwiają wygodną i swobodną komunikację między sprzedawcą a kupującym. Użytkownik nie musi telefonować czy specjalnie udawać się do sklepu czy siedziby firmy, wystarczy, że użyje formularza kontaktowego. Pomocnym narzędziem jest także stworzenie zakładki FAQ, w której znajdą się najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami. 

Opinie użytkowników jako źródło wiarygodnej reklamy marki

W prowadzeniu każdego biznesu niezwykle ważne są pozytywne opinie, w końcu to zadowolenie innych klientów jest najlepszą reklamą oferowanych produktów czy usług. Prowadząc własną stronę internetową powinieneś umożliwiać i zachęcać użytkowników do wystawiania opinii. Wiarygodna opinia o produktach i usługach jest bezcennym środkiem do promocji biznesu w sieci. Poza własną stroną, opinie możesz pozyskiwać na wizytówce firmy w Google Moja Firma, portalach aukcyjnych czy porównywarkach cen

strona internetowa firmy, opinie Google

Wizytówka Google – dlaczego jest ważna?

Wizytówka Google jest niezwykle ważna w przypadku sklepów czy branż zajmujących się usługami, gdyż umożliwia wystawianie opinii przez klientów i wpływa na zwiększony ruch w sklepie stacjonarnym. Dzięki wizytówce Google użytkownicy znajdujący się w pobliżu i szukający usług oferowanych przez Twoją marką będą mogli znaleźć Twój sklep, restaurację czy salon na mapach Google. Np. wpisując frazę “kawiarnia” czy “sklep rowerowy” Google Maps pokazuje użytkownikom sklepy znajdujące się w pobliżu, posiadające wizytówkę Google. Szansa, że część z nich wybierze właśnie Twoje miejsce jest naprawdę duża, dlatego nie warto rezygnować z takiej okazji na poszerzenie grona klientów.

Sprawne SEO - pozycjonowanie i optymalizacja stron i sklepów internetowych

E-commerce generuje mniejsze koszty prowadzenia działalności

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią udowodniły, że biznes działający w sieci nie jest narażony na tak duże straty, jak w przypadku działalności prowadzonej wyłącznie stacjonarnie. Co więcej, niektórzy przedsiębiorcy podjęli decyzję o zlikwidowaniu sklepu stacjonarnego na rzecz internetowego. I nic w tym dziwnego, w końcu sklep internetowy generuje zdecydowanie mniejsze koszty. Przede wszystkim nie musisz wynajmować powierzchni przeznaczonej na stacjonarne miejsce sprzedaży, oszczędzasz na mediach, tradycyjnej reklamie, potrzebujesz mniej pracowników. Kolejną zaletą jest fakt, iż możesz prowadzić swój sklep internetowy z dowolnego miejsca na ziemi. 

 

Jesteś o krok przed konkurencją 

Choć coraz trudniej w to uwierzyć w każdej branży znajdują się firmy, które nie przykładają uwagi do prowadzenia własnej strony internetowej. Inwestując we własne miejsce w sieci i promocję marki w Internecie prześcigniesz konkurencję. Odpowiednia strategia pozycjonowania strony internetowej firmy i marketingu zapewni Ci drogą do sukcesu. 

 

Podsumowując, we współczesnym świecie obecność w Internecie jest niezwykle ważna. Powinniśmy przykładać dużą wagę do wizerunku naszej marki w sieci, zapewnić klientom łatwe i intuicyjne poruszanie się po naszej witrynie, a także szybki i wygodny kontakt. Promowanie marki powinno opierać się na przemyślanej strategii i być wspomagane przez działania SEO i kampanie reklamowe. Nie czekaj, już dziś postaw na rozwój swojej marki i zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej. A jeśli wciąż nie masz swojego miejsca w świecie online zapytaj o zaprojektowanie strony internetowej.