Pozycjonowanie White Hat i Black Hat SEO | Sprawne SEO

Pozycjonowanie White Hat i Black Hat SEO

Pozycjonowanie White Hat i Black Hat SEO

O tym, jak ważne są działania SEO w prowadzeniu wszelakich działań promocyjnych w sieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pozwalają ono zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, zyskać nowych klientów, a w wielu przypadkach decydować o powodzeniu lub porażce prowadzonego biznesu. Ze względu na poświęcony czas i nakłady pozycjonowanie jest pewnego rodzaju inwestycją, która w pewnym momencie powinna zacząć przynosić określone rezultaty. Dlatego dobrze jest zadbać o to, żeby te rezultaty faktycznie się pojawiły, a z tym może być bardzo różnie. Jeszcze jakiś czas temu na wiele „rzeczy można było sobie pozwolić”, i uchodziły one bezkarnie. Obecnie po wielokrotnych zmianach algorytmów Google jest zupełnie inaczej – etyczne działania są nagradzane w postaci wyższych pozycji, ale za wszelkie przewinienia można otrzymać surową karę. Mimo wszystko droga na skróty bardzo kusi, wymaga bowiem mniej pracy i szybciej widać jej efekty. Jest jednak znacznie bardziej ryzykowna, i coraz częściej w ostatecznym rozrachunku przynosi więcej szkody, niż pożytku.

 

Czym jest właściwie SEO?

Sprawne SEO Rozważając zagadnienia związane z White Hat i Black Hat SEO, trzeba tak naprawdę zacząć od zdefiniowania, czym tak naprawdę jest SEO. Terminem tym oznacza się wszystkie działania, które mają pomóc w osiągnięciu jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Wiele osób utożsamia SEO z pozycjonowaniem, co nie do końca jest prawdą. Pozycjonowanie to faktycznie jeden z obszarów SEO, być może nawet najważniejszy, ale nie jedyny. Na pozycje wpływ mają też inne czynniki, jak chociażby merytoryczna, wartościowa treść serwisu czy jego prawidłowa, czytelna struktura – kwestie optymalizacyjne także wchodzą w zakres prezentowanej definicji. Faktem jest, że tak naprawdę większość działań może zostać w jakiś sposób podciągnięta pod próbę manipulowania wynikami. Są jednak takie, na które Google daje przyzwolenie, gdyż pozwalają wyszukiwarce przekazywać użytkownikom jak najwartościowsze odpowiedzi – i one nazywane są White Hat SEO. Jest też grupa działań zaliczanych do Black Hat SEO, na które nie ma przyzwolenia, i których wykrycie najczęściej kończy się ukaraniem strony. (Biały i czarny kapelusz – terminy wymyślone przez pozycjonerów określające techniki, metody manipulacji wynikami organicznymi Google, obecnie mówi się jeszcze o Grey Hat SEO czyli coś pomiędzy obiema technikami).

 

Co można robić czyli White Hat SEO

Do dnia dzisiejszego wielu pozycjonerów sądzi, że nie da się skutecznie promować serwisów internetowych, wykorzystując jedynie dozwolone metody. W dużej części wynika to z ich niedostatecznej wiedzy na temat obecnie używanych przez Google algorytmów, ale w dużej też po prostu z lenistwa. Niezaprzeczalną rzeczą, z którą się wiąże White Hat SEO, jest większa ilość pracy, którą trzeba wykonać. Praca ta wynika przede wszystkim z podstawowych założeń tej formy promocji. Przy White Hat SEO stawia się przede wszystkim na jakość i tworzenie serwisów dla użytkowników, to właśnie oni mają przede wszystkim korzystać na ich zawartości. Ale jakość ta ma też duże znaczenie dla robotów, które uwzględniają ją przy ustalaniu rankingu, i odpowiednio promując strony z dobrym contentem. Inaczej wygląda też kwestia linków. Google nie przepada za odnośnikami umieszczanymi w każdym miejscu, zdecydowanie promując te pochodzące z wartościowych, spójnych tematycznie źródeł. Największą wartość mają linki wstawiane w naturalny sposób przez innych użytkowników, świadczą one bowiem o tym, że dany serwis jest popularny i warty pokazania innym. Jak więc widać, przy White Hat SEO jest co robić, trzeba się tylko trzymać określonych przez Google zasad:

 •  Serwisy powinny zawierać merytoryczną, wartościową i przydatną treść, przeznaczoną przede wszystkim dla użytkowników. Należy unikać sztucznego nasycania słowami kluczowymi, tekst ma być jak najbardziej naturalny. Warto przeanalizować konkurencję chociażby świetnym narzędziem jakim jest:
  Surfer SEO – 
  https://surferseo.com/
 • Ważna jest optymalizacja strony pod kątem czytelności. Pożądane są zatem nagłówki, akapity, listy, wypunktowania, należy też zadbać o unikalne, prawidłowe metatagi.
 • Przygotowanie wersji dla urządzeń mobilnych. Dzisiaj, gdy większość użytkowników internetu korzysta z tabletów i smartfonów to konieczność.
 • Linki należy pozyskiwać wyłącznie z miejsc sprawdzonych i wartościowych, unikanie wszelkiego podejrzanego spamu.
 • Warto zadbać o dobre linkowanie wewnętrzne. Nie tylko pozwoli ono użytkownikom łatwo poruszać się po serwisie, ale też wpłynie pozytywnie na wyniki wyszukiwania.
 • Linki w serwisie powinny być przyjazne i niezbyt długie. Zdecydowanie należy unikać mało zrozumiałych ciągów znaków, co ma często miejsce przy przekazywaniu parametrów.
 • Google nie przepada za niektórymi technologiami, takimi jak na przykład Flash. Jeśli nie będzie wyraźnej potrzeby, to dobrze jest ograniczyć ich stosowanie lub wręcz całkiem z nich zrezygnować.

 

Black Hat SEO czyli to, co zabronione

Znacznie więcej działań należy do grupy takich, które są albo niemile widziane przez Google, albo wręcz zakazane. Cały czas pojawiają się też nowe pomysły na to, w jaki sposób przechytrzyć wyszukiwarkę, i trzeba przyznać że niektórzy pozycjonerzy są naprawdę pod tym względem kreatywni. Wiedza na temat tego, co jest dozwolone a co nie, jest powszechnie dostępna, więc raczej trudno się tłumaczyć, że się czegoś nie wiedziało. Zresztą przeważnie na żadne tłumaczenia nie będzie po prostu możliwości. Za znalezione przez automaty czy pracowników Google przewinienia zostanie po prostu nałożona kara, łącznie z możliwością całkowitego wyrzucenia z indeksu. Mimo wszystko Black Hat SEO kusi – łatwością stosowania, szybkością uzyskania pierwszych efektów czy mniejszą ilością pracy do wykonania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ewentualne konsekwencje mogą być bardzo poważne, a ryzyko wyłapania niedozwolonych działań jest naprawdę spore. Warto zatem przypomnieć, jakie metody Google zalicza do Black Hat SEO, ich krótki opis znajduje się poniżej:

 • Korzystanie z systemów wymiany linków. SWL są od dawna zakazane i Google prowadzi z nimi nieustającą walkę. Pozwalają one szybko uzyskać dużą liczbę odnośników, ale kosztem ich kiepskiej jakości i dużego prawdopodobieństwa ich wykrycia.
 • Ukrywanie treści, czyli tak zwany cloaking. Metoda ta polega na prezentowaniu innej treści użytkownikom odwiedzającym stronę, a innej robotom wyszukiwarek.
 • Powielanie treści. Google od dłuższego czasu stawia na wartościowy, unikalny content. Kopiowanie zawartości innych serwisów to nie tylko możliwość narażenia się na działania prawne ze strony ich właścicieli, ale także prosty sposób na karę nałożoną przez wyszukiwarkę.
 • Stosowanie nadmiernej ilości nienaturalnie upchanych słów kluczowych, co znacznie pogarsza jakość publikowanych w serwisie materiałów.
 • Stosowanie słów kluczowych nie powiązanych z tematyką danej strony.
 • Kupowanie linków, linkowanie z kiepskiej jakości serwisów. Umieszczanie linków wyłącznie w celu manipulowania wynikami wyszukiwania.

 

Czy warto podejmować ryzyko niedozwolonymi działaniami w pozycjonowaniu stron?

Jak już było wspominane, działania Black Hat SEO kuszą, i wielu właścicieli serwisów jest skłonnych do podjęcia ryzyka. Jeśli robią to świadomie, to ich decyzja, i to oni będą później ponosili tego konsekwencje. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wtedy, gdy jakaś agencja czy pozycjoner próbują takich działań na serwisach klienta, bez informowania go o możliwych skutkach. Chęć szybkiego zarobku jest ważniejsza niż dobro zleceniodawcy, a w konsekwencji to właśnie on na tym najbardziej ucierpi. Wprawdzie przy działaniach legalnych jest więcej pracy, efekty są później widoczne i trzeba za to odpowiednio zapłacić, ale będzie to znacznie bezpieczniejsze i w dłuższej perspektywie czasu przyniesie większe korzyści. W SEO nie ma drogi na skróty, Google nieustannie udoskonala swoje mechanizmy, i wyłapywanie systemów wymiany linków czy z duplikowanej treści idzie mu coraz sprawniej, a tym samym zwiększa się ryzyko tego, że w pewnym momencie może się pojawić jakaś kara. Jak bardzo dotkliwa – to zależy od charakteru niedozwolonych działań. W lżejszych przypadkach należy się spodziewać tak zwanego filtra, czyli znacznego obniżenia pozycji w wynikach wyszukiwania. Przypadki poważniejsze to ryzyko całkowitego wyrzucenia serwisu z wyszukiwarki, przez co stanie się on praktycznie niewidoczny w sieci.

Pozycjonowanie stron internetowych - Sprawne SEO

 

Zobacz również pozostałe wpisy

 • Web UsabilityWeb usability – dlaczego użyteczność strony jest ważna Kilka sekund - tyle najczęściej potrzebuje nowy użytkownik serwisu internetowego na decyzję, czy chce w nim pozostać, czy jednak będzie szukał dalej potrzebnych mu informacji. Nie jest to […]
 • Pozycjonowanie a facebookSEO a Facebook – Czyli wpływ Facebooka na pozycjonowanie Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym, naturalne się więc staje pytanie, czy można go w jakiś sposób wykorzystać w pozycjonowaniu. W pierwszej chwili […]
 • Wybór odpowiednich słów kluczowych w pozycjonowaniuJak wyszukiwać trafne słowa kluczowe? Analiza słów kluczowych jest jednym z niezbędnych elementów - zarówno kampanii AdWords, jak i działań SEO. By uzyskać pożądane rezultaty, musimy dobrać trafne słowa kluczowe, które w pełni […]
 • Co to jest marketing internetowy i na czym polega?Co to jest marketing internetowy i na czym polega? Marketing internetowy, zwany także e-marketingiem lub marketingiem online, to nazwa określająca szereg działań wspierających promocję oraz sprzedaż online. Efektywny e-marketing opiera się […]
 • Mobile SEO – na czym polega i dlaczego jest ważneMobile SEO – na czym polega i dlaczego jest ważne Pozycjonowanie i optymalizacja strony pod urządzenia mobilne to ważny aspekt SEO. W dobie, gdy większość użytkowników wyszukuje i trafia na strony internetowe przy pomocy telefonu brak […]
 • Czynniki rankingowe Google 2020Czynniki rankingowe Google Czynniki rankingowe Google   -  Czyli co na wpływ na pozycję strony oraz pozycjonowanie  Poza samym Google nikt tak naprawdę nie wie, co tak naprawdę ma ostateczny wpływ na wyniki […]
 • seo trendy 2021, pozycjonowanie w 2021 roku na co zwracać uwagęSEO trendy na 2021 rok. Jak będzie wyglądać pozycjonowanie? Rok 2020 był zaskakujący pod wieloma względami, a zawirowania dotyczyły każdej dziedziny naszego życia. Pandemia miała także znaczący wpływ na branżę marketingu, w tym SEO. Próba […]
 • usp produktuSkuteczne USP – jak je tworzyć? Skuteczne USP - jak je tworzyć?   USP, czyli Unique Selling Proposition (unikalna propozycja sprzedaży) to wyjątkowa cecha produktu lub usługi. USP jest czymś, co wyróżnia naszą ofertę […]
 • 5 sposobów na skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i zwiększenie sprzedaży5 sposobów na skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i zwiększenie sprzedaży Pozycjonowanie sklepu internetowego w dobie przytłaczającej konkurencji to standard.  O ile nie oferujemy niszowego asortymentu możemy być pewni, że konkurencja na rynku jest wysoka i z […]
 • Profil linkówJak zbudować dobry profil linków? Ostatnie kilka lat przyniosło ogromne zmiany, jeśli chodzi o podejście do pozycjonowania. Zmiany te objęły kilka obszarów, stawiając przed branżą zupełnie nowe wyzwania. Przede […]
 • Marketing szeptany – jak przeprowadzić skuteczną kampanię?Marketing szeptany – jak przeprowadzić skuteczną kampanię? Skuteczny marketing szeptany. Wielu świadomych konsumentów uważa, że sami podejmują oni decyzje zakupowe, i nie mają na nie wpływu emitowane reklamy. Jednocześnie te same osoby bardzo […]
 • Czym jest marketing szeptany i jak go wykorzystać?Czym jest marketing szeptany i jak go wykorzystać? Marketing szeptany to jedna z metod marketingowych, która z chęcią jest wykorzystywana przez osoby z branży SEO. Niestety, duża część pozycjonerów nie rozumie tego pojęcia, przez co […]
 • Pozycjonowanie w Google MapsPozycjonowanie w Google Maps Trudno obecnie prowadzić nowoczesny biznes bez obecności w Google. To właśnie ta wyszukiwarka stała się źródłem informacji dla klientów, a mając tak duży udział na rynku tak naprawdę może […]
 • Strona internetowa firmy. 7 powodów dlaczego warto zadbać o miejsce w sieciStrona internetowa firmy. 7 powodów dlaczego warto zadbać o miejsce w sieci Dlaczego warto założyć stronę internetową i dbać o jej rozwój? Poznaj 7 powodów, które przekonają Cię, że nie należy lekceważyć świata online.  Prowadzenie własnej strony internetowej […]
 • Narzędzia do monitorowania pozycji stron w wynikach wyszukiwaniaNarzędzia do monitorowania pozycji stron w wynikach wyszukiwania Każdy właściciel internetowego serwisu zapewne chce, żeby był on odwiedzany przez jak największą liczbę osób. Będzie to miało przełożenie na liczne korzyści, w tym chociażby zyski ze […]
 • Audyt strony internetowej – wszystko, co musisz wiedziećAudyt strony internetowej – wszystko, co musisz wiedzieć Co to jest audyt strony internetowej?   Audyt strony internetowej to jej niezależna ocena wykonana przez firmę zewnętrzną. Audyt umożliwia wykazanie mocnych i słabych aspektów […]
 • Pozycjonowanie w 2018Na czym powinni się skupić SEO-wcy w 2018 roku? Jak wiadomo, branża SEO należy do tych, które nieustannie się zmieniają. Zmiany, które nastąpiły w ubiegłym roku, były już wcześniej sygnalizowane przez Google. 2017 zmusił specjalistów do […]
 • Pozycjonowanie long tailPozycjonowanie Long Tail Pozycjonowanie Long Tail - Ostatnie lata to coraz szybsze zmiany w korzystaniu z wyszukiwarek. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto wpisywał więcej niż dwa czy trzy słowa, obecnie coraz […]
 • 8 sposobów na darmową reklamę w Internecie8 sposobów na darmową reklamę w Internecie Współcześnie marketing internetowy odgrywa wiodącą rolę w promocji marki, spychając z podium marketing tradycyjny (billboardy, plakaty, ulotki itp.). Różnorodność firm działających na […]
 • ile czasu trwa pozycjonowanieIle potrzeba czasu na wypozycjonowanie strony? Jak długo mam czekać na efekty pozycjonowania? Pozycjonowanie - magiczne słowo, dla wielu właścicieli firm oznaczające lekarstwo na wszelkie problemy związane z promocją i pozyskiwaniem nowych klientów. Bycie na pierwszych […]
 • Znaczenie contentu w pozycjonowaniuZnaczenie contentu w pozycjonowaniu Dlaczego wyszukiwarki lubią unikalną treść? Jeszcze kilka lat temu w pozycjonowaniu liczyły się przede wszystkim linki. Jednak algorytmy wyszukiwarek w ostatnim czasie uległy dużym […]
 • Pozycjonowanie stron one pagePozycjonowanie stron one page Strony internetowe typu one page mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są intuicyjne, łatwe w obsłudze, przeważnie są znacznie szybsze i łatwiejsze w zorganizowaniu. Witryna one page […]
 • Pozycjonowanie w 2020 roku. Na co zwracać uwagę?Pozycjonowanie w 2020 roku. Na co zwracać uwagę? Każdy nowy rok to nowe wyzwania dla specjalistów w wielu branżach. Dotyczy to w szczególności szeroko pojętego SEO i pozycjonowania, w których wszystko tak naprawdę jest dostosowywane do […]
 • Persona marketingowa, kim jest i jakie ma znaczenie w content marketingu?Persona marketingowa, kim jest i jakie ma znaczenie w content marketingu? Persona w content marketingu Jedną z podstaw content marketingu jest określenie persony marketingowej. Decydując się na wprowadzenie content marketingu w swojej firmie, przede […]
 • Pozycjonowanie organiczne – czym jest? Zalety i wady.Pozycjonowanie organiczne – czym jest? Zalety i wady. Pozycjonowanie organiczne strony internetowej w wyszukiwarce Google jest złożonym procesem, polegającym m.in. na rozszerzeniu profilu linków przychodzących, optymalizacji witryny czy […]
 • Ile kosztuje pozycjonowanie stron?Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych? Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?   Zanim napiszę o tym - ile kosztuje pozycjonowanie? Odpowiem krótko na kilka pytań...   Co to jest pozycjonowanie stron […]
 • instagram reklamaJak wykorzystać potencjał reklamowy Instagrama? Instagram już od dawna nie jest wyłącznie platformą, na której dzielimy się zdjęciami z codziennego życia. To ogromna marketingowa machina, której potencjał można wykorzystać zarówno […]
 • Jak wybrać copywritera?Jak wybrać copywritera? Obecnie w internecie coraz bardziej liczy się treść, zarówno jeśli chodzi o strony internetowe przeznaczone dla odbiorców, jak również całą otoczkę związaną z marketingiem i promocją. […]
 • Analiza danych w Google AnalyticsDwa narzędzia Google, które pozwolą nam na sprawdzić ruch na stronie internetowej Google Analytics Google Analytics jest nowoczesnym i darmowym narzędziem internetowym (do 5 mln wejść miesięcznie) udostępnianym przez Google, które służy do analityki internetowej. […]
 • Ile kosztuje content marketing?Ile kosztuje content marketing? Pojęcie Content Marketingu na dobre zagościło wśród specjalistów zajmujących się promocją w internecie. Warto zatem wiedzieć, czym ów Content Marketing jest, a także czym nie […]
 • kłamstwa i mity w pozycjonowaniu stronKłamstwa i mity w pozycjonowaniu stron internetowych Największe kłamstwa i mity w pozycjonowaniu. Internet daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o reklamę i promocję, wiele firm w sieci zbudowało dochodowe biznesy. Wymaga jednak zupełnie […]
 • Fraza kluczowa i jej rola w pozycjonowaniu stron internetowychFraza kluczowa i jej rola w pozycjonowaniu stron internetowych Każdy właściciel strony internetowej chce, aby była ona widoczna i łatwa do znalezienia przez odbiorców zainteresowanych określoną tematyką i usługami. Jednakże samo posiadanie […]
 • Analiza konkurencji – dlaczego warto?Analiza konkurencji – dlaczego warto? Każdy posiadacz własnej strony internetowej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużego nakładu czasu i pracy wymaga jej prowadzenie. Poświęcając czas i wkładając serce w rozwój strony […]
 • Kanibalizacja słów kluczowychKanibalizacja słów kluczowych Kanibalizacja słów kluczowych - czym jest i jak jej uniknąć? Kanibalizacja słów kluczowych ma miejsce wtedy, gdy wiele podstron serwisu jest zoptymalizowanych pod kątem tej samej frazy. […]
 • Co to jest mobile first index?Czym jest Mobile First Index? Trochę niepostrzeżenie w ostatnich latach miała miejsce mała rewolucja, jeśli chodzi o korzystanie z internetu. Okazuje się bowiem, że już w roku 2015 liczba wyszukiwań ze smartfonów i […]
 • Czy można przerwać pozycjonowanie strony? Poznaj 5 powodów dla których pozycjonowanie to proces ciągły.Czy można przerwać pozycjonowanie strony? Poznaj 5 powodów dla których pozycjonowanie to proces ciągły. Czasy kiedy obecność w sieci wymagała jedynie utworzenia strony internetowej bezpowrotnie minęły. Posiadanie własnej witryny nie gwarantuje sukcesu, mierzonego liczbą organicznych wejść na […]
 • Struktura kategorii, a generowanie ruchu na stronieStruktura kategorii, a generowanie ruchu na stronie Struktura kategorii w sklepie internetowym odgrywa kluczową rolę pod kątem łatwości użytkowania i zwiększenia wartości konwersji. Skierowanie ruchu organicznego na kategorie i podkategorie […]
 • Content marketingCo to jest content marketing? Content marketingiem nazywamy strategię marketingową polegającą na pozyskiwaniu klientów przy pomocy wartościowej treści. Do tej treści zalicza się przede wszystkim słowo pisane, czyli […]
 • Pozycjonowanie vs Google Ads (AdWords)Pozycjonowanie vs Google Ads (AdWords) O tym, jak ważna jest odpowiednia promocja w internecie, wie każdy, kto posiada swoją stronę internetową. Dopracowana grafika, wysoka funkcjonalność czy szeroki wybór produktów nie […]
 • Czy warto prowadzić bloga firmowego?Blog firmowy – czy warto go prowadzić? Korzyści płynących z prowadzenia bloga firmowego jest mnóstwo. Począwszy od wpływu na pozycjonowanie, poprzez linkowanie wewnętrzne, na wspieraniu konwersji kończąc. Należy zadbać […]
 • Link buildingLink building Jak odpowiednio dobrać strategię link buildingu? Jeszcze do niedawna pozycjonowanie opierało się na zdobywaniu linków, im było ich więcej tym lepiej. Nawet jeśli takie linki nie […]
 • jak poprawnie skonfigurować Google AnalyticsGoogle Analytics — najczęstsze błędy w konfiguracji O tym, jakie możliwości daje Google Analytics, nie trzeba przekonywać nikogo, kto chociaż trochę interesuje się marketingiem internetowym czy szeroko pojętym SEO. To podstawowe […]
 • SEO audyt strony internetowej - Sprawne SEOCzym jest audyt stron internetowych? Audyt stron internetowych to bardzo przydatne "narzędzie", które pomoże nam zdiagnozować wszystkie problemy i ocenić czy nasza strona internetowa działa poprawnie. W dobie szybkiego […]
 • Pozycjonowanie filmów na YouTube w 2019 rokuPozycjonowanie filmów na YouTube Pozycjonowanie na YouTube – 12 czynników, które musisz wziąć pod uwagę + porady Nie ma obecnie popularniejszego miejsca z filmami od YouTube - każdego dnia z jego zasobów korzystają […]
 • Reklama na Facebooku - warto czy nie ?Reklama na Facebooku — Facebook Ads, warto czy nie ? Facebook Ads, czyli reklama na Facebooku stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Zyskała ona pozytywny rozgłos dzięki atrakcyjnej i przystępnej formie, szybkości uruchomienia oraz […]
 • Co to jest pozycjonowanie (seo)?Co to jest pozycjonowanie? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie (ang. search engine optimization, SEO) - najprościej rzecz ujmując to budowanie optymalizowanie naszej strony w taki sposób, […]
 • Historia wyszukiwarek search engineHistoria wyszukiwarek internetowych Internet nie zawsze wyglądał tak samo, od czasu powstania pierwszych stron internetowych zmieniło się w nim bardzo dużo. Na samym początku liczba działających serwisów była niewielka i […]
 • Pozycjonowanie stron internetowych BiłgorajPozycjonowanie stron internetowych Biłgoraj Pozycjonowanie stron internetowych Biłgoraj Zapraszamy do artykułu na stronie: bilgoraj.com.pl Prowadzisz własną firmę? Posiadasz stronę internetową? Świetnie, to dobra droga, by […]
 • Strategia seo i pozycjonowaniaNa czym polega skuteczna strategia SEO? Na czym polega skuteczna strategia SEO. Strategia SEO powinna obejmować różne obszary działalności strony. Pozycjonowanie, a także SEO musi zostać osadzone w konkretnych realiach, a cała […]
 • Jak optymalizować stronę pod urządzenia mobilne?Jak optymalizować stronę pod urządzenia mobilne? Planując utworzenie czy przebudowę strony internetowej trzeba pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Jedną z najważniejszych jest zapewnienie poprawnego wyświetlania na urządzeniach […]
 • Język korzyści i język straty – jak pisać?Język korzyści i język straty – jak pisać? Język korzyści i język straty to jedna z najpopularniejszych technik sprzedażowych, z którą często spotykamy się podczas lektury różnorodnych tekstów. Język korzyści powstał jako naturalna […]
 • Targetowanie w reklamieTargetowanie i grupa docelowa – dlaczego są tak ważne w reklamie internetowej? Targetowanie to jeden z największych plusów, jakie przynosi nam reklama internetowa. Dzięki niemu możemy w sposób precyzyjny, określić do kogo jest kierowana reklama i komu nasze […]